Налаштування Outlook Express
Для настройки цих параметрів відкрийте вікно "Options" ("Параметри"), що викликається з меню Tools/Accounts (Сервис/Параметры). Параметри згруповані в розділи, кожному розділу відповідає своя вкладка цього діалогового вікна. Опис параметрів приводиться нижче.
Розділ "General" ("Общие")

When starting, go directly to my 'Inbox' folder (При запуске сразу открывать папку "Входящие")
Включення цієї опції приведе до переходу в папку 'Inbox' ("Входящие") відразу після запуску програми.
Notify mе if there are any new newsgroups (Уведомлять о наличии новых групп новостей)
При відкритті сервера новин програма буде запитувати у нього список всіх конференцій (груп новин) і порівнювати його зі списком, що зберігається на вашому комп'ютері. При появі нових груп буде виводитися повідомлення. Включення цієї опції може помітно сповільнити відкриття сервера новин.
Automatically display folders with unread messages (Автоматически показывать папки с непрочитанными сообщениями)
При відкритті програми буде розкрита перша папка, що містить непрочитані повідомлення (звичайно всі нові повідомлення попадають в папку 'Inbox', але за допомогою правил з меню Tools/Message Rules (Сервис/Правила) для повідомлень можна автоматично розкладати вхідну пошту по різних папках).
Play sounds when new messages arrive (Звуковое уведомление при получении новых сообщений)
При отриманні програмою кожного нового повідомлення буде відтворюватися звуковий сигнал. Ви можете вказати, який саме сигнал буде відтворюватися, використовуючи можливості настройки звукових сигналів в операційній системі.
Send and receive messages at startup (Доставлять почту в начале работы)
При запуску програми автоматично буде робитися спроба відправки і прийому пошти. В іншому випадку для доставки пошти треба викликати команду меню Tools/Send and Receive (Сервис/Доставить почту).
Check for new messages every ... minute(s) (Проверять новые сообщения каждые … мин.)
Спроба відправки і прийому пошти буде автоматично робитися через вказані проміжки часу. В іншому випадку для доставки пошти треба викликати команду меню Tools/Send and Receive (Сервис/Доставить почту).
If my computer is not connected at this time: (Если компьютер в это время не подключен к сети)
У цьому випадаючому списку можна вказати, які дії треба робити у випадку, якщо при спробі автоматичної доставки пошти відсутнє з'єднання з Інтернет. Якщо ви хочете самостійно контролювати підключення до Інтернет, виберіть варіант Do not connect (Не соединять). Якщо ви контролюєте підключення до Інтернет за допомогою можливості роботи в автономному режимі, виберіть Connect only when not working offline (Соединять, если не выбран автономный режим работы). Якщо ви хочете, щоб з'єднання з Інтернет запускалося самостійно при кожній спробі доставки пошти, виберіть пункт Connect even when (Подключать даже в автономном режиме).
Розділ "Read" "("Чтение")

Mark message read after displaying for ... second(s) (Сообщения помечать как прочитанные после просмотра в течение … сек)
Нові повідомлення будуть позначатися як прочитані тільки через вказаний проміжок часу. Це допомагає уникнути ситуацій, коли при короткочасному відкритті листа він позначається як прочитаний.
Automatically expand grouped messages (Автоматически разворачивать сгруппированные сообщения (обсуждения)
Outlook Express може групувати повідомлення по темі обговорення. При цьому в списку повідомлень відображається тільки перший лист кожної групи. Згодом кожну з цих груп (або все відразу) можна "розвернути", виконавши відповідну команду з меню View (Вид).
Automatically download message when viewing in the Preview Pane (Автоматически загружать сообщение при отображении в области просмотра)
Якщо дана опція включена, то при виборі заголовка в списку повідомлень тіло вибраного повідомлення буде відображатися в області перегляду. Якщо опція відключена, то для перегляду листа треба натиснути клавішу <Space>.
Highlight watched messages: (Выделять просмотренные сообщения следующим цветом)
Визначає, яким кольором будуть виділятися переглянені повідомлення.
Get ... headers at a time (Загружать … заголовков за один раз)
Дозволяє визначити, яку кількість заголовків повідомлень з груп новин завантажувати за один сеанс. При великій кількості груп відсутність обмеження може викликати надто великий потік повідомлень.
Mark all messages as read when exiting a newsgroup (Пометить все сообщения при выходе как прочитанные)
Після включення даної опції при виході з групи новин всі повідомлення в ній автоматично позначаються як прочитані.
Fonts (Шрифты)
У даному підвікні можна задати шрифти для відображення повідомлень, написаних в різному кодуванні, а також вказати кодування, яке буде використовуватися по замовчуванню (для повідомлень українською мовою рекомендується використати кодування Cyrillic (KOI8-U) (кириллица КОИ8-У).
International settings (Выбор языка)
У цьому вікні можна вказати, що кодування по замовчунню потрібно застосовувати до всіх вхідних повідомлень.
Розділ "Receipts" ("Уведомления")

У даному розділі настроюються параметри підтвердження доставки повідомлень. Цей механізм дозволяє відправнику листа зробити запит до поштової системи на підтвердження про доставку або прочитання листа. Однак не всі поштові системи можуть посилати такі підтвердження, так що в деяких випадках підтвердження можуть не приходити.
Request a read receipt for all sent messages (Запрашивать уведомление для всех отправляемых сообщений)
Дана опція дозволяє автоматично включати в кожне повідомлення, що відсилається запит про отримання повідомлення. Якщо потрібно включати запити не у всі, а в окремі листи, то дану опцію потрібно відключити і використати команду меню Tools/Request Read Receipt (Сервис/Запросить уведомление о прочтении) при створенні кожного повідомлення, для якого потрібне підтвердження.
Returning Read Receipts (Обработка запросов уведомлений о прочтении)
Цей параметр визначає, яким чином обробляти запити на повідомлення, що містяться в вхідній пошті. Такі запити можна ігнорувати, питати підтвердження у користувача, посилати підтвердження самостійно у всіх випадках або тільки якщо адреса одержувача була явно вказана в полі "To:" ("Кому:") або "CC:" ( "Копия:") листа (щоб не посилати повідомлення для листів, що відправляються через списки розсилки).
Розділ "Send" ("Отправка сообщений")

Save copy of sent messages in the 'Sent Items' folder (Сохранять копию в папке "Отправленные")
Після включення цієї опції копії всіх повідомлень, що відправляються, будуть зберігатися в папці 'Sent Items' ("Отправленные").
Send messages iimediately (Сразу отправлять сообщения)
Після виконання команди Send (Отправить) в процесі створення нового повідомлення воно буде негайно відправлено поштовому серверу. Якщо ця опція відключена, створені повідомлення будуть зберігатися в папку 'Outbox/ ("Исходящие"), а відправлятися при виконанні команд Send and Receive (Доставить почту) або Send All (Отправить все). Другий режим більш зручний при роботі в режимі комутованого доступу (через модем).
Automatically put people I reply to in my Address Book (Автоматически заносить в адресную книгу получателей, на чьи письма отвечает пользователь)
При відповіді на лист адреса одержувача буде автоматично збережена в адресній книзі, якщо вона там ще не присутня.
Automatically complete e-mail adresses when composing (Автоматически подставлять адреса при создании сообщения)
Якщо перші символи адреси одержувача, що набираються Вами в рядку 'To:' ("Кому:") або 'CC:' ("Копия:"), співпадають з якою-небудь адресою з адресної книги, ця адреса буде підставлятися автоматично.
Include message in reply (Включать в ответ текст исходного сообщения)
Визначає, чи потрібно вміщувати в лист-відповідь текст початкового повідомлення.
Reply to messages using the format in which they where sent (Отвечать в формате исходных сообщений)
Лист у відповідь буде створюватися в тому ж форматі (простий текст або HTML), що і початкове повідомлення.
International Settings... (Выбор языка)
У цьому підвікні треба вибрати кодування, яке по замовчуванню буде використовуватися для вихідних повідомлень (якщо найчастіше Ви пишете українською мовою, встановіть кодування Cyrillic KOI8-U (кириллица КОИ8-У) і вказати, чи допустимо в заголовках повідомлень використання символів, що не належать латинському алфавіту. Наша поштова система дозволяє передавати повідомлення, в заголовках і тілі яких містяться будь-які символи, без спеціального кодування. Однак необхідно, щоб такими ж властивостями володіли і поштові системи, які будуть приймати повідомлення. Якщо ви не упевнені в цьому, то опцію When replying to message always use English headers (При ответе использовать заголовки только на английском языке) краще включити. При цьому ви зможете писати заголовки на будь-якій мові - вони будуть автоматично закодовані.
Mail Sending Format (Формат отправляемых сообщений)
News Sending Format (Формат отправляемых новостей)
Тут потрібно вказати, в якому форматі - простому текстовому або HTML - будуть відправлятися повідомлення електронної пошти і груп новин. Формат HTML має набагато більші можливості для оформлення повідомлень, але не всі поштові програми можуть його відтворювати. Повідомлення в простому текстовому форматі відображаються всіма поштовими програмами. Якщо ви хочете створювати повідомлення з використанням можливостей формату HTML і більшість ваших адресатів можуть читати листи в цьому форматі, виберіть формат HTML, інакше - текстовий. Згодом для кожного повідомлення прийнятий за умовчанням тип можна буде змінити при створенні повідомлення з меню Format (Формат). Ще одна особливість програми Outlook Express: при відправці повідомлення в форматі HTML в тіло листа додається ще одна частина, в якій знаходиться текст повідомлення в простому текстовому форматі, з тим щоб одержувачі, що не мають можливості читати формат HTML, могли прочитати повідомлення у вигляді простого тексту. Тому ми рекомендуємо вам використати формат HTML тільки там, де це дійсно потрібно, щоб не пересилати зайву інформацію.
Розділ "Compose" ("Создание сообщения")

Compose Font (Шрифт нового сообщения)
Цей параметр визначає, який шрифт буде використовуватися при створенні нового повідомлення в форматі HTML.
Stationery (Бланк)
Для спрощення створення повідомлень в форматі HTML можна використати бланки - шаблони повідомлень, в які можна додавати вміст. Бланки можна створити за допомогою майстра повідомлень, який викликається натисненням на кнопку Create New (Создать), або завантажити з Інтернет, натиснувши на кнопку Download More (Загрузить)
Business Cards (Визитные карточки)
У кожне повідомлення можна додати так звану "візитну картку", що містить короткі відомості про відправника, які можна відредагувати, натиснувши на кнопку Edit (Изменить). Дану можливість краще використовувати тільки якщо одержувач повідомлення також використовує програму з сімейства Outlook.
Розділ "Signatures" ("Подписи")

Підпис - це текст, який додається в кінець повідомлення. Його можна вставляти у всі повідомлення або у всі за винятком пересланих чи листів-відповідей. Підпис може зберігатися в файлі на диску (опція File (Файл)) або - якщо він досить простий - в самій програмі Outlook Express (опція Text (Текст)). До того ж, для різних облікових записів можна використати різні підписи - ці властивості можна задати, натиснувши на кнопку Advanced (Дополнительно). Основні ж маніпуляції з підписами виконуються за допомогою кнопок New (Создать), Remove (Удалить) і Rename (Переименовать).
Розділ "Spelling" ("Правописание")

Outlook Express має можливість перевірки правопису в тексті повідомлень, що створюються. Для автоматичного застосування цієї можливості поставте відмітку в рядку Always check spelling before sending (Всегда проверять правописание перед отправкой). Якщо ви хочете, щоб програма перевірки сама пропонувала вам правильні з її точки зору варіанти написання слів, включіть також опцію Suggest replacements for misspelled words (Предлагать замену).
Загальні правила правопису застосовні не до будь-якого тексту. Ви можете вказати, до яких слів або частин тексту не треба застосовувати перевірку орфографії, в розділі When cheking spelling, always ignore (Всегда пропускать при проверке правописания).
Параметр Language (Язык) визначає, правила якої мови будуть застосовуватися при перевірці орфографії.
Ви можете також редагувати словник користувача Edit custom dictionary (Редактировать словарь пользователя). Він являє собою простий текстовий файл, що містить правильні варіанти написання слів.
Розділ "Security"("Безопасность")

Outlook Express має можливість заборони виконання активних сценаріїв, які можуть знаходитися в поштових повідомленнях, за допомогою вибору Security Zones (Зоны безопасности). При виборі параметра Internet zone (зона Интернета) ці обмеження використовуватися не будуть, а щоб їх задіяти, треба вибрати Restricted sites zone (зона ограниченных узлов). Обмеження, що використовуються в цих зонах, можна настроїти в програмі Internet Explorer, в меню Tools/Internet options/Security (Вид/Свойства обозревателя/Безопасность).
Крім цього, повідомлення, що створюються, можна шифрувати або підписувати цифровим підписом (для цього треба отримати сертифікат), а також перевіряти автентичність вхідних повідомлень, що мають цифровий підпис. Більш докладну інформацію дивіться в Tell me more (Дополнительныe сведения).
Розділ "Connection" ("Подключение")

Ask before switching dial-up connections (Спрашивать перед изменением номера для соединения)
У разі наявності декількох з'єднань віддаленого доступу програма буде запитувати підтвердження перед переходом до іншого з'єднання.
Hang up after sending and receiving (Разрывать связь после отправки и получения сообщений)
Після доставки пошти Outlook Express розірве встановлене з'єднання з Інтернет, навіть якщо воно було встановлене іншою програмою.
Outlook Express використовує ті ж з'єднання віддаленого доступу, що і Internet Explorer. Натиснувши на кнопку Change (Изменить), ви зможете змінити настройки програми Internet Explorer.
Розділ "Maintenance" ("Обслуживание")

Empty messages from the 'Deleted Items' folder on exit (Очищать папку "Удаленные" перед выходом)
При видаленні листа з будь-якої папки крім 'Deleted Items' ("Удаленные") лист насправді переміщається в папку 'Deleted Items', щоб його можна було відновити у разі необхідності. При включенні даної опції перед виходом з програми повідомлення з папки 'Deleted Items' будуть витиратися, так що відновити їх буде неможливо.
Purge deleted messages when leaving IMAP folders (Уничтожать удаленные сообщения из папок IMAP)
Дана можливість працює тільки з серверами IMAP. При виході з програми всі повідомлення, помічені як видалені, будуть видалені фізично, без можливості їх відновлення.
Compact messages in the background (Сжимать сообщения в фоновом режиме)
Якщо для папки включений режим стиснення (меню File/Folder/Compact (Файл/Папка/Сжать)), то процес стиснення буде виконуватися в фоновому режимі. Це зручно при стисненні папок великого розміру, щоб мати можливість виконувати інші операції під час стиснення.
Delete read message bodies in newsgroups (Удалять прочитанные сообщения из групп новостей)
При виході з програми переглянені повідомлення з груп новин будуть видалені з жорсткого диска комп'ютера.
Delete news messages ... days after being downloaded (Удалять сообщения из групп новостей через … дн. после загрузки)
Повідомлення з груп новин будуть видалені з жорсткого диска комп'ютера через вказану кількість днів.
Compact messages when there is ... percent wasted space (Cжимать сообщения при … <tt>%</tt> пустого места)
Якщо простір, що займається файлами, перевищить вказане граничне значення, повідомлення, що зберігаються в папках, будуть стискуватися автоматично.
Натиснувши на кнопку Clean Up Now (Очистить), ви зможете стиснути всі або окремі папки, видалити з них повідомлення (повністю або залишити тільки заголовки) і перечитати (скинути) папки: це корисно у випадках, коли заголовки "зміщаються" відносно текстів повідомлень.
Щоб змінити папку, в якій будуть зберігатися файли з повідомленнями, натисніть кнопку Store folder (Банк сообщений).
Якщо ви знайомі з тонкощами роботи протоколів передачі повідомлень електронної пошти і груп новин, то, у разі виникнення неполадки, можете вести протокол всіх дій, що виконуються програмою по доставці повідомлень. Для цього помітьте відповідні пункти в розділі Troubleshooting (Устранение неполадок).